Doufáme, že zatím nejste ve fázi napadení útokem, jako se to stalo nedávno některým známým českým e-shopům a můžete zajistit bez finančních ztrát pro vás a vaše zákazníky skrze řešení Radware DefensePro bezproblémový internetový provoz.
 
Nejdříve si ovšem pojďme říci pár slov o Distributed denial of service útocích. Jedná se o útoky, kdy dochází k přetížení vašich serverů v datových centrech a vašich klientů a klientských sítí. To následně způsobí, že vaše služby, za které zákazníci platí, nebudou dostupné. Pokud jste navíc smluvně vázáni směrem k vašim zákazníkům určitou dostupností služeb, mohou z těchto smluv plynout pokuty z nedostupnosti služeb.Finanční ztráta by se dala určitým způsobem překousnout, pokud máte dostatečné finanční rezervy. Reputace a pověst, dvě hodnoty, které rozhodnou o tom, zda-li k vám přijdou noví zákazníci a stávající zůstanou, jsou finančně nenahraditelné. Takový útok, nedostupnost spojení a snížená kvalita vašich služeb, se bude šířit velmi rychle mezi lidmi a může uškodit vaší firmě.
 
Dle aktuálních bezpečnostních průzkumů hackeři kombinují různé typy DDoS útoků z velkého množství stále se měnících zdrojů. V takovém útočném prostředí je obzvláště těžké tyto útoky běžně dostupnými bezpečnostními řešeními odklonit a eliminovat. Datový tok může dosahovat více než 1 Tb/s datové zátěže. Pokud máte přípojku pár gigabitů, bude vaše přístupová linka zcela přetížena a platící zákazník svou službu téměř jistě nedostane.
 
Profesionálové ze společnosti Radware nabízí na pomoc systém DefensePro. Jedná se o sofistikované řešení, které nabízí prevenci a ochranu před DDoS útoky nejhrubšího zrna díky detekci na základě chování provozu v síti (Behaviour-based detection), patentované ochraně proti SSL/TLS útokům a automatizovanému vytváření signatur. 
 
Spolu s hardwarovým zařízením DefensePro je možné použít službu Cloud DDoS Protective service, která zajistí eliminaci těchto útoků. Navíc máte v rámci podpory od Radwaru k dispozici technickou podporu, která pomůže nejenom s nastavením samotného zařízení, ale také s bezpečnostní analýzou útoků. Tento tým lidí se nazývá Radware Emergency Response Team - přirovnávaný ke S.W.A.T. v oblasti IT. 
 
Radware DefensePro se hodí pro poskytovatele internetu s počtem klientů nad 10 000, datová centra a veliké firmy, které mají problém s přetěžováním sítě. Jedná se o velmi specifický produkt, každá poptávka je tedy řešena individuálně ve spolupráci se zástupci firmy Radware. Díky Radware DefensePro budou vaši zákazníci spokojení a vy také, neboť ušetříte nervy a peníze za servisní zásahy.
 
 
Zaujalo vás toto řešení? Pro více informací kontaktujte: 
 

Bc. Břetislav Sobek

Product & Sales manager

Mobil: +420 736 625 911

e-mail: sobek@proficomms.cz