Téměř 65% obětí těchto útoků ztratilo přístup k velké časti firemních dat. Počet verzí ransomwaru se oproti roku 2016 zdvojnásobil - mezi nejznámější patří WannaCry, BadRabbit a ExPetr. Bezpečnostní odborníci se shodují, že v roce 2018 bude ransomware nadále mutovat a útočit v sofistikovanější podobě.
 
S rapidním rozmachem ransomware útoků se menší firmy i korporátní společnosti snaží najít a nasadit řešení schopné zabezpečit a detekovat takovéto typy útoků. Inteligentni Next Generation Firewally Hillstone využívají unikátní vícevrstvou ochranu ve spolupráci s moduly analyzujícími chování uživatelů na síti. Dokáží díky tomu detekovat ransomware útoky dříve, než infiltrují do firemní sítě a začnou působit jakoukoliv škodu. 
 
Unikátní vícevrstvá architektura Hillstone Networks kombinuje pro detekci bezpečnostních hrozeb: Antivirus (AV), Intrusion Prevention Systém (IPS), Advanced Threat Detection (ATD), Abnormal Behavior Detection (ABD) a  Reputation Detection (RPD). S využitím všech bezpečnostních modulů, firewall dokáže detekovat a mitigovat i sofistikované a rychle mutující ransomware  v jakékoli fázi útoku. Více informací naleznete ve videu. 
 

 

Pro více informací nás kontaktujte:
 
Ing. Tomáš Borkovec                         
product & sales manager                                                                                                  
Tel.: +420 548 210 406 kl. 211          
Mobil: +420 736 625 811     
E-mail: borkovec@proficomms.cz