Uživatelem bezpečnostního systému je v tomto případě bar s dýmkami Cloud Club, umístěný ve sklepních prostorách. Jelikož jsou v provozovně uschovávány vodní dýmky a další vybavení podniku, je potřeba zajistit dohled a zabezpečit prostor spolehlivým kamerovým systémem i mimo otevírací dobu.
 
Požadavky na řešení.
Ekonomicky výhodné, avšak spolehlivé řešení se vzdáleným přístupem. Monitoring a dohled klubových prostor, včetně vchodových dveří a oblasti kolem baru s pokladnou a veškerým dýmkařským sortimentem. Kamerový systém má zajistit zvýšení bezpečnosti obsluhy, ochranu majetku a případně i zajištění důkazů - identifikaci případné osoby, která způsobila škodu či ohrozila osoby v klubu. Důležitým požadavkem byla i možnost sledování záznamu z aplikace a možnost živého online streamu v mobilu.
 

Na co bylo třeba dát si pozor
Jednou z komplikací bylo vyvážení venkovního světla v prostoru u vchodových dveří v kombinaci s jinak tmavým sklepním prostorem. Bylo nutné zvolit jednotku s funkcí pro vyvážení světla – WDR. Z důvodu slabého osvětlení prostor (v dýmkovém baru je vyžadováno mírné osvětlení pro navození poklidné atmosféry) a zvýšeného množství dýmu, bylo potřeba zvolit kameru s vysokou citlivostí pro udržení barevného a kvalitního obrazu i za těchto zhoršených světelných podmínek. Ve sklepních prostorách se navíc udržuje vysoké procento vlhkosti, proto byla zvolena verze kamer s vyšší odolností proti vlhku (stupeň krytí IP67).
 
Hlavním aspektem designu kamer byla nenápadnost, a tak byly zvoleny malé bílé kamery, které nenarušují pocit pohodlí a zároveň splývají s bílým pozadí stěn a stropu. Z důvodu ušetření tažené kabeláže, nižších nákladů a snadnější instalace, bylo také nutné, aby kamera podporovala PoE napájení.
 
Použité technologie a řešení:
 
  • 2Mpx mini dome kamera
  • UltraWDR 120dB, Starlight – 0.002lx pro barevný obraz
  • IR přísvit na 15m
  • Stupeň krytí IP67 s vysokou odolností proti prachu a vodě
  • IK10 (anti-vandal provedení kamery)
  • anti-fog sklo odolné proti zamlžení + digital defog pro vylepšení kvality obrazu
  • PoE napájení přes RJ45 port (snadnější instalace bez nutnosti zvláštního napájecího kabelu)
  • 4 kanálový záznamník s podporou PoE napájení pro připojené kamery
  • slot s podporou 1x 8TB HDD disku (umožňuje záznam až na 30 dní v plném rozlišení) 
 
Kamery byly umístěny a nainstalovány na místa, která splňovala požadavky zadavatele a při instalaci prvků byl brán ohled také na diskrétnost. Kamery jsou napájeny za pomocí PoE po UTP Cat 5e kabeláži. Po stejné kabeláži je přenášen video stream z kamer do NVR záznamníku, který je v zázemí uzamčen a kde je stream ukládán po dobu 14dní. Záznamník je také zapojen do routeru, kde bylo potřeba nastavit statickou IP adresu, aby bylo možné tento záznam sledovat vzdáleně z mobilní aplikace, která je zdarma dodávána k NVR záznamníku.
 
 
Pro více informací kontaktujte:
 

Libor Nedělka                                   
 
Junior sales manager
tel.: +420 548 210 406 kl. 227   
mobil: +420 736 627 027
e-mail: nedelka@proficomms.cz