Nejnovější vývoj v oblasti Deep Learning aplikovaný na videoanalýzu umožňuje v nejaktuálnější verzi aplikace plynulejší a bezpečnější jízdu milionům řidičů po celém světě. Inteligentní řešení CITILOG snižuje náklady, zvyšuje bezpečnost a zajišťuje lepší plynulost provozu. Systém v reálném čase automaticky detekuje mimořádné stavy jako jsou různé dopravní incidenty, zastavená vozidla, jízda v protisměru, předměty na vozovce a jiné důležité události. Zároveň zajišťuje sběr, klasifikaci a zpracování dopravních dat (počet a druh vozidel, průjezdový čas či stupeň dopravy dle obsazenosti jízdních pruhů).
 
 
Rychlejší a inteligentnější detekce incidentů
 
Ať už máte na starost kritické infrastruktury, jako jsou tunely nebo mosty, nebo delší úseky silnic a dálnic, vaše schopnost řídit dopravní události závisí na rychlých, přesných a včasných informacích. Bez ohledu na to, kde k incidentu dojde, musí být spolehlivě a včas detekován, aby se snížil jeho dopad na ostatní cestujících, neohrozil jejich bezpečnost a někdy pomohl zachránit životy.
 
Řešení CITILOG mění kamery v senzory pro automatickou detekci incidentů (AID) a vytváří tak širokou detekční síť, ve které neunikne nic důležitého pozornosti operátorů. Naše nejmodernější analytika, nasazená prostřednictvím serverů nebo přímo v kamerách pomocí pluginů, odhalí incidenty a upozorní operátory během několika sekund. Špičková nová technologie CT-ADL (Citilog Applied Deep Learning), která využívá sílu neuronových sítí a „deep learning“ k eliminaci falešných poplachů umožňuje při zachování vysoké míry detekce velmi výrazné omezení falešných alarmů v měnícím se venkovním prostředí (sníh, stíny, déšť, odlesky na vozovce…) a je vhodná zejména pro dálnice či mosty.
 
Flexibilita
 
Řešení CITILOG pro správu incidentů je flexibilní a lze implementovat nezávisle na značce kamery, což umožňuje vybrat tu nejlepší kameru pro konkrétní podmínky dané projektem. Dokáže vyhodnotit nejen video z černobílých i barevných kamer, které jsou instalované pevně, ale mohou analyzovat i video scénu snímanou pomocí řiditelných (PTZ) kamer. Celý systém může být také snadno propojen se VMS systémem třetí strany nebo se specializovaným řídícím systémem díky kompatibilitě se standardními komunikačními protokoly.
 
 
V současnosti tento systém zajišťuje bezpečnost, sběr dat a pomáhá řídit dopravu i v některých českých dopravních stavbách – např. Husovický tunel (Brno), tunel Klimkovice (dálnice D1), tunel Valík (dálnice D5) nebo tunelový komplex Blanka (Praha).
 
 

Pro více informací nás kontaktujte:

 
Ing. Michal Šenk
Product manager
Telefon: +420 548 210 406 kl. 207
Mobil: +420 736 625 807
E-mail: senk(a)proficomms.cz