Společnost Citilog (součást skupiny AXIS) vyvíjí, vytváří a dodává pokročilá softwarové vybavení pro inteligentní systémy řízení dopravy a zajištění bezpečnosti jejich účastníků zejména v tunelech, na dálnicích, rychlostních silnících a ve městech. Toto softwarové řešení v reálném čase automaticky detekuje mimořádné stavy jako jsou různé dopravní incidenty, zastavená vozidla, jízda v protisměru, předměty na vozovce a jiné důležité události. Zároveň zjišťuje sběr, klasifikaci a zpracování dopravních dat jako je počet a druh vozidel, průjezdový čas či obsazenost jízdních pruhů (stupeň dopravy).
 
Videodetekční systémy firmy Citilog představují účinné, spolehlivé a cenově efektivní prostředky pro zajištění bezpečnosti s mimimalizací možných ztrát zejména v dopravní oblasti. Systémy detekce Citilog dokáží vyhodnotit nejen video z černobílých i barevných kamer, které jsou instalované pevně, ale mohou analyzovat i video scénu snímanou pomocí řiditelných (PTZ) kamer. Produkty Citilog jsou kompatibilní se standardními komunikačními protokoly a umožňují tak snadnou integraci video detekce do vyšších řídicích systémů.
 
V nejnovější verzi je navíc systém vylepšen o pokročilou metodu detekce incidentů s využitím implementace umělé inteligence. Díky nové funkci CITILOG Deep learning došlo k výraznému omezení falešných alarmů v měnícím se venkovním prostředí (sníh, stíny, déšť, odlesky na vozovce…) a je vhodný zejména pro dálnice či mosty.
 
Systém byl navíc doplněn o nové dynamické OSD, které v obraze upozorňuje na detekované události. Každý druh incidentu má vlastní piktogram.
 
Další novinkou je podpora Open Source databázového systému PostgreSQL, který má integrovanou podporu i pro redundandní víceserverové řešení.
 

 

Pro více informací nás prosím kontaktujte:

 
Ing. Michal Šenk
Product manager 
tel.: +420 548 210 406
mobil: +420 736 625 807