Každý veřejný internetový poskytovatel velmi dobře ví, o čem je řeč, když se řekne Data retention. Poskytování dat o provozu v síti v daném časovém rozmezí je totiž jednou z jeho povinností související se zákonem č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích dle § 97, odst. 3.
 

Flexibilní řešení pro poskytovatele internetových služeb

 

Kromě povinností danými zákonným prostředím čelí telekomunikační operátoři a poskytovatelé internetových služeb také dalším problémům.   Zmiňme například rostoucí množství dat v sítích, větší komplexnost systémů a všudypřítomné bezpečnostní hrozby.
 
Aby zachovali spolehlivost a permanentní dostupnost svých služeb, musí vědět, co se v jejich sítích děje. Potřebují k tomu řešení, které by jim navíc pomohlo optimalizovat peeringové dohody, zajistit stabilitu služeb a zároveň rozšířit nabídku odběratelům.
 
Některé systémy, které jsou schopny poskytnout reporty pro Data retention, jsou využitelné také pro výše uvedené provozní potřeby operátorů a ISP poskytovatelů.

 

Nabízíme profesionální řešení pro DR projekty

 

  • VÝHODNÉ ŘEŠENÍ JUNIPER ROUTERU A FLOWMON KOLEKTORU
     
  • ZPRACUJEME VÁM ZDARMA ŘEŠENÍ NA MÍRU
     
  • POMŮŽEME VÁM S VYŘÍZENÍM DOTACE
     
  • VHODNÉ PRO MALÉ I VELKÉ ISP SÍTĚ
 

 

Data Retention řešení společnosti Flowmon Networks je široce škálovatelné a nabízí flexibilní architekturu. Ta zahrnuje inteligentní sondy (DR sondy) pro export-sběr provozních údajů a kolektory (DR kolektor) pro uložení a prezentaci dat.
 

Funguje to tak, že DR sondy monitorují síťový provoz a požadované údaje exportují prostřednictvím technologie NetFlow k uložení na DR kolektor. Ten slouží pro centrální ukládání dat z libovolného počtu DR sond nebo jiných zdrojů NetFlow. DR kolektor pak na základě zadání konkrétních kritérií poskytuje údaje v podobě a formátu vyžadovaném legislativou.
 
 

Univerzální router namísto DR sondy

 

Místo DR sondy pro export-sběr provozních údajů lze použít i univerzální router s podporou NetFlow se sběrem dat 1:1 v reálném datovém toku. Typickým příkladem takového univerzálního routeru, který plnohodnotně splňuje tyto požadavky, je například router router MX204 od společnosti Juniper Networks. Tento router disponuje 8x 10G SFP+ hlavními porty a 4x 100G QSFP28 uplink porty. Každý ze 4x 100G uplink portů lze individuálně konfigurovat, podle potřeby přepnout do rychlosti 40 G nebo lze každý z nich pomocí break-out kabelů rozplést na 4x 10G porty.
 
Celkově pak dokáže univerzální router MX204 nabídnout až 24x 10G portů v 1U zařízení. Pokud by ani tento počet portů nedostačoval, pak lze router rozšířit o 48x 10Gportový agregační switch řady Juniper QFX, který umí fungovat s univerzálním routerem MX204 jako replikátor portů pomocí funkce Junos Fusion.
 

Bezplatná pomoc se zpracováním Data Retention projektů
 

Coby distributor telekomunikačních technologií v PROFIcomms s.r.o. pomáháme ISP poskytovatelům ZDARMA se zpracováním Data retention projektů založených právě na technologiích Flowmon a Juniper.
 
Poskytujeme konzultace a poradenství, aby žádost o refundaci vyhovovala všem legislativním požadavkům a obsahovala všechny potřebné náležitosti a mohla být úspěšně schválena.Po úspěšném schválení žádosti zajišťujeme i následnou konfiguraci obou systémů tak, aby splňovaly požadavky legislativy.
 
Pokud má zákazník zájem, nabízíme také pravidelnou údržbu a kontrolu správné funkčnosti obou systémů. Samozřejmostí je i poprodejní technická podpora na oba systémy. PROFIcomms je totiž autorizovaný a certifikovaný partner jak řešení Flowmon Networks, tak i Juniper Networks.
 
 

Moderní nástroj pro řízení výkonnosti sítí a aplikací

 
S technologií Flowmon Data retention mohou získat administrátoři sítí moderní nástroj pro řízení výkonnosti sítí a aplikací, který využívá pokročilé technologie monitorování a analýzy datových toků (NetFlow/IPFIX).
 
Toto řešení bylo vyvinuto českou firmou, aby plně vyhovělo požadavkům provozovatelů rozsáhlých infrastruktur s vysokými požadavky na dostupnost a umožnilo jim mít detailní přehled o tom, co se v jejich sítích děje. Systém jim dává kontrolu nad dostupností služeb, pomáhá rychleji řešit provozní problémy a nacházet prostor pro optimalizaci.
 
Více o realizacích Data retention v ISP síti s využitím dotace si můžete přečíst v našem starším článku
 
Pokud máte zájem o konzultaci ohledně DR projektů, neváhejte nás kontaktovat: 
 
 
   

Ing. et Ing. Petr Dorociak

obchodní ředitel

 

e-mail: dorociak@proficomms.cz
 

Juniper Networks, Ruckus Networks, Edge-Core, Transition Networks, Open Networking Switches, Pluribus, IP Infusion, Pica8