Každý veřejný internetový poskytovatel velmi dobře ví, o čem je řeč, když se řekne Data retention. Neboť poskytování dat o provozu v síti v daném časovém rozmezí je jednou z jeho povinností související se zákonem č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích dle § 97, odst. 3.
 
Kromě povinností danými zákonným prostředím čelí telekomunikační operátoři a poskytovatelé internetových služeb také dalším problémům jako jsou rostoucí množství dat v sítích, větší komplexnost systémů a všudypřítomné bezpečnostní hrozby. Aby zachovali spolehlivost a permanentní dostupnost svých služeb, musí vědět, co se v jejich sítích děje. Potřebují k tomu řešení, které by jim navíc pomohlo optimalizovat peeringové dohody, zajistit stabilitu služeb a zároveň rozšířit nabídku odběratelům. Některé systémy, které jsou schopny poskytnout reporty pro Data retention, jsou využitelné také pro výše uvedené provozní potřeby operátorů a ISP poskytovatelů.

 

NABÍZÍME PROFESIONÁLNÍ ŘEŠENÍ PRO DR PROJEKTY
 
 

 


VÝHODNÉ ŘEŠENÍ JUNIPER ROUTERU A FLOWMON KOLEKTORU

ZPRACUJEME VÁM ZDARMA ŘEŠENÍ NA MÍRU

POMŮŽEME VÁM S VYŘÍZENÍM DOTACE

VHODNÉ PRO MALÉ I VELKÉ ISP SÍTĚ

 

 

Data Retention řešení společnosti Flowmon Networks je široce škálovatelné a nabízí flexibilní architekturu zahrnující inteligentní sondy (DR sonda) pro export-sběr provozních údajů a kolektory (DR kolektor) pro uložení a prezentaci dat. Funguje to tak, že DR sondy monitorují síťový provoz a požadované údaje exportují prostřednictvím technologie NetFlow k uložení na DR kolektor, který slouží pro centrální ukládání dat z libovolného počtu DR sond nebo jiných zdrojů NetFlow. DR kolektor pak na základě zadání konkrétních kritérií poskytuje údaje v podobě a formátu vyžadovaném legislativou.

 

Místo DR sondy pro export-sběr provozních údajů lze použít i univerzální router s podporou NetFlow se sběrem dat 1:1 v reálném datovém toku. Typickým příkladem takového univerzálního routeru, který plnohodnotně splňuje tyto požadavky, je například router MX204 od společnosti Juniper Networks. Tento router disponuje 8x 10G SFP+ hlavními porty a 4x 100G QSFP28 uplink porty. Každý ze 4x 100G uplink portů lze individuálně konfigurovat, podle potřeby přepnout do rychlosti 40 G nebo lze každý z nich pomocí break-out kabelů rozplést na 4x 10G porty. Celkově pak dokáže univerzální router MX204 nabídnout až 24x 10G portů v 1U zařízení. Pokud by ani tento počet portů nedostačoval, pak lze router rozšířit o 48x 10Gportový agregační switch řady Juniper QFX, který umí fungovat s univerzálním routerem MX204  jako replikátor portů pomocí funkce Junos Fusion.

 

Distributor telekomunikačních technologií PROFIcomms s.r.o. pomáhá ISP poskytovatelům ZDARMA se zpracováním Data retention projektů založených právě na technologiích Flowmon a Juniper. Poskytuje konzultace poradenství, aby žádost o refundaci vyhovovala všem legislativním požadavkům a obsahovala všechny potřebné náležitosti a mohla být úspěšně schválena. Po úspěšném schválení žádosti PROFIcomms zajišťuje i následnou konfiguraci obou systémů tak, aby splňovaly požadavky legislativy. Pokud zákazník má zájem, nabízí také pravidelnou údržbu a kontrolu správné funkčnosti obou systémů. Samozřejmostí je i poprodejní technická podpora na oba systémy, jelikož PROFIcomms je autorizovaný a certifikovaný partner jak řešení Flowmon Networks, tak i Juniper Networks.
 
S technologií Flowmon Data retention mohou získat administrátoři sítí moderní nástroj pro řízení výkonnosti sítí a aplikací, který využívá pokročilé technologie monitorování a analýzy datových toků (NetFlow/IPFIX). Toto řešení bylo českou firmou vyvinuto, aby plně vyhovělo požadavkům provozovatelů rozsáhlých infrastruktur s vysokými požadavky na dostupnost a umožnilo jim mít detailní přehled o tom, co se v jejich sítích děje. Systém jim dává kontrolu nad dostupností služeb, pomáhá rychleji řešit provozní problémy a nacházet prostor pro optimalizaci. Celý článek na našem BLOGU.

 

Pokud máte zájem o konzultaci ohledně DR projektů, neváhejte nás kontaktovat: 
 
 
   

Ing. et Ing. Petr Dorociak

obchodní ředitel

 

e-mail: dorociak@proficomms.cz
 

Juniper Networks, Ruckus Networks, Edge-Core, Transition Networks, Open Networking Switches, Pluribus, IP Infusion, Pica8