1 Gigabit, 10 Gigabitů, 100 Gigabitů, Terabit… to by byla relativní nuda „jen“ navyšovat přenosovou rychlost v optických transportních sítích (i v dalších telekomunikacích). Jasně, po nižších rychlostech se ptát nebudeme. Nicméně jak fungují vaše demarkační rozhraní? Potíte se hrůzou, kdy už nebude stačit Nx 10G na rozhraní vaší a zákaznické sítě? Nejbližší smysluplný krok, „dospělý“ koherentní 200G/400G systém je pro změnu už moc „plnotučný“? OK, a co řeknete na 100G koherentní automatický laditelný QSFP28 transceiver podle standardů a s příkonem 5 W, který switche uchladí? Podívejte se níže na Vsuvku č. 1.
 
Jsme teď pro změnu na opačném konci sítě. Data letí nahoru, ethernetové rozhraní 100G se přetahuje se silnějším 400G bráchou, banky se už moc netváří na 8G Fibre Channel a ani 16G FC už jim moc nevoní. K tomu bezpečáci straší, že kryptovaný provoz už také není, co býval. Souhlas, bezpečněji už bylo. Dobrá, šoupněme do banky Fibre Channel data na 16G, 32G a 64G, vyměňme Diffie–Hellman „šperhák“ za solidní kvantově zabezpečený klíč. Jestli je tohle téma vaše, tak pojďme na Vsuvku č. 2.
 

Vsuvka č. 1: 100G koherentní QSFP28 transceiver pro optickou demarkaci

Nestačí vám na demarkační úrovni ethernetové rozhraní 1G? I 10G dnes začíná rychlostně pokulhávat… Co takhle použít 100G rozhraní na okraji agregačních sítí? Snažíte se o několikanásobné použití 10G NRZ technologie? Nebo se pokoušíte opticky zesílit a disperzně stabilizovat PAM signál?
 
Pojďme pomalé nebo disperzně nestabilní transceivery nahradit koherentním 100ZR QSFP28 modulem, se kterým se pohodlně pracuje i ve standardním DWDM infrastruktuře. Tento 100ZR transceiver má současně nejnižší spotřebou mezi ostatními transceivery pro dlouhé vzdálenosti. Díky novému DSP si vystačí s 5 W a stává se tak jednou z univerzálních stavebních jednotek pro jakýkoliv OLS Open Line System.
Další výhodou společného vývoje ADVA a II-VI Incorporated je automatické ladění pro DWDM C-pásmo, což se projeví provozní jednoduchostí a minimalizací počtu různých DWDM transceiverů na skladě.
 
 
Více informací v následujícím videu:
 

 
 

Vsuvka 2: Adtran představuje první 64G Fibre Channel řešení pro kvantově bezpečné DCI sítě

Adtran FSP 3000 S-Flex™ 400G muxponder vyhovuje současným nejpřísnějším požadavkům na sítě kritické infrastruktury a podniková datová centra vyžadují novou úroveň kapacity, dostupnosti a zabezpečení. je první řešení svého druhu schopné nativního přenosu 64G Fibre Channel přes DWDM. Šifrování ConnectGuard™ od společnosti Adva Network Security chrání před kybernetickými útoky, dokonce i těmi, které podporují nově vznikající kvantové počítače.

Univerzální DWDM muxponder FSP 3000 S-Flex™ podporuje mj. 64 Gbit/s služby Fibre Channel. Vyhovuje různorodým potřebám 
podniků tím, že bezproblémově podporuje širokou škálu protokolů a rychlostí DCI a SAN, včetně 16/32/64 G FC. Díky variantě zabezpečené šifrováním ConnectGuard™ společnosti Adva Network Security nabízí S-Flex™ také robustní ochranu dat, a to i v případě útoků na kvantové počítače. S-Flex™ je navržen pro sítě SAN a kritickou infrastrukturu příští generace a poskytuje obrovský rozsah a naprostou kryptoagilitu, což zajišťuje, že kritická data zůstanou v bezpečí nyní i v budoucnu.
FSP 3000 S-Flex™ je řešením pro zvýšení přenosové kapacity a snížení provozní složitosti při bezproblémové podpoře různých technologií DCI, včetně Ethernetu, IBM mainframe, Fibre Channel a dalších.
 
 
Více informací v následujícím videu:
 

 

 
Pro více informací ohledně transportních technologií kontaktujte product managera:
 
   

Ing. Roman Onderka

 

product & sales manager

 

e-mail: onderka@proficomms.cz
 

ADVA / Adtran, Oscilloquartz, PacketLight, fSONA Networks,
Linktel, Raisecom (TDM)
 

 

 

 
Více informací v následujícím videu: